Jeszcze o domach księżyca …

Analizując charakterystyki domów księżycowych można dojść do wniosku, że charakterystyki domów 1,8,15 i 22 korelują z charakterystyką znaków kardynalnych. Odpowiednio Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. Punkty te stanowią one jakby cztery węgły na których można ulokować cztery płaszczyzny wewnętrznej struktury człowieka. Na każdej płaszczyźnie podążamy swego rodzaju ścieżką wiodącą nas przez domy o cechach skorelowanych z tym punktem “zaczepienia płaszczyzny”. Poniższy rysunek obrazuje ten podział:
Rys_12
Rys_07
Na ścieżce spotykamy “zajazdy”, które pozwalają nam:
1 – inicjować podróż,
2 – przygotować się do podróży,
3 – wyruszyć w drogę z wiarą w jej pomyślny przebieg,
4 – ewentualnie skorygować plan podróży,
5 – spotkać przyjaciela,
6 – być z innymi w drodze,
7 – osiągnąć cel.
Zgadzam się z Wojciechem Jóźwiakiem [1], który z punktami tymi koreluje siedem sakramentów będących swego rodzaju etapami na drodze rozwoju chrześcijanina (w kolejności omawiania w Katechizmie Kościoła Katolickiego: chrzest, bierzmowanie, eucharystia, pokuta, namaszczenie, kapłaństwo, małżeństwo). Skorelować możemy odpowiednio z owymi “zajazdami”:
1 – chrzest,
2 – pokuta,
3 – komunia,
4 – bierzmowanie,
5 – małżeństwo,
6 – kapłaństwo,
7 – namaszczenie.
W życiu, podejmując jakiekolwiek działanie, którego celem jest praca nad sobą (podążanie ścieżką rozwoju duchowego – psychicznego) przechodzimy przez etapy, czy też wtajemniczenia, które możemy opisać za pomocą treści ukrytych w powyższych sakramentach. A że jest ich siedem? Tu, wydaje się, można przywołać też analogię do siedmiu dni, w których Bóg stworzył świat.

Najsilniej cechy domu księżyca przejawiają się w jego pierwszej ćwiartce (najbardziej skorelowanej pierwotnie z gwiazdami stałymi). Wyróżniając te ćwiartki domów otrzymujemy stosowany przez Wojciecha Jóźwiaka system tzw. punktów siedmiokrotnych.
Ref_59
Rys_08
Obecność świateł w takiej ćwiartce (oraz innych elementów kosmogramu), czy też inaczej, położenie ich w pobliży punktów siedmiokrotnych pozwala nam zwrócić uwagę na subtelne oddziaływania (jako pochodzące od liczby 7) punktów kardynalnych. Na powyższym rysunku zwraca uwagę przede wszystkim bardzo ścisła “koniunkcja” Słońca z punktem siedmiokrotnym ziemskim (tryseptyl do 0° Koziorożca), który “Daje zamiłowanie do wiedzy ścisłej i ścisłego myślenia; a także kieruje w stronę wiedzy, która z jakiś względów jest ponadczasowa, mało zmienna, kanoniczna i skodyfikowana; może to być astronomia, …” [1]. Poruszane podczas wystąpienia zagadnienia nawiązują do osiągnięć z dziedziny astronomii (układu słonecznego) a i do wiedzy ponadczasowej, pod którą kryje się astrologia.

cdn.

[1] – Cykle zodiaku – Światosław Florian Nowicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Astrologia Słońca i Księżyca, Nowości, Refleksje w temacie astrologii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>