Zodiak gwiezdny czy słoneczny?

Podstawą do postawienia takiego pytania był dla mnie artykuł, który ukazał się w periodyku NEXUS z lutego 2012 roku:

Wpływ cykli słonecznych na ludzi – Maurice Cotterel – NEXUS -2/2012

Autor artykułu powołuje się na swoją książkę (wydanie z 1986r.) w której pokazuje jak różnicowa rotacja Słońca wpływa na uwalnianie przez nie, przez cały rok, 12 różnych miesięcznych erupcji promieniowania, które wywołują co roku 12 unikalnych gwałtownych nasileń aktywności magnetycznej pochodzących z pasów Van Allena, których rezultatem jest 12 różnych typów sił mutujących będących skutkiem 12 różnych sekwencji pola magnetycznego na poziomie gruntu, następstwem których jest 12 typów mutacji genetycznych jajeczek będących we wczesnym stadium po zapłodnieniu. W rezultacie ten mechanizm skutkuje zróżnicowaniem 12 typów ludzkich osobowości zbieżnych z wiarą w astrologiczne znaki słoneczne.
Tych 12 różnych miesięcznych erupcji promieniowania wynika z zachodzącej w ciągu roku trzykrotnie sekwencji wzajemnego przemieszczania się słonecznych pól magnetycznych: biegunowego i równikowego, którego efektem wtórnym są strumienie naładowanych cząsteczek – elektronów i protonów – produktów ubocznych procesu fuzji zachodzącego na Słońcu, przemieszczających się w kierunku Ziemi po postacią tego, co obecnie nosi nazwę “wiatru słonecznego”. Cząsteczki te w większości są neutralizowane przez pasy Van Allena, które chronią Ziemię przed tym w istocie szkodliwym promieniowaniem. Rozkład i strukturę tych cząstek, po raz pierwszy, zidentyfikowano w roku 1963 dzięki badaniom prowadzonym za pomocą IMP1 (Interplanetary Spacecraft 1 – Statek Międzyplanetarny). Okazało się że rozkład ten koresponduje z granicami sektorów równikowego pola magnetycznego Słońca – rysunek poniżej. W rezultacie nazwano je “sektorową strukturą wiatru słonecznego”

Rys_02
Rys_02

Nie wnikając w szczegóły (odsyłam do artykułu), można powiedzieć iż Słońce jest źródłem czterech rodzajów promieniowania, które w ciągu roku powtarzają się trzykrotnie. Promieniowanie to modyfikowane jest zarówno przez pasy Van Allena jak i przez przez niejednorodny ruch Ziemi wokół Słońca i nachylenie jej osi obrotu o 23.5°. Ten czynniki można uwzględnić przez korektę wynikającą z poprawki krzywej “równania czasu” pozornego. Wprowadzenie tej korekty powoduje swego rodzaju modulację amplitudy przebiegu promieniowania poszczególnych wzorców zarówno w cyklu podstawowym jak i w całym roku. Tak zmodyfikowanemu polu, na poziomie gruntu, odpowiada 12 różnych pól magnetycznych pole prowadząc do mutacji genetycznych jajeczek będących we wczesnym stadium po zapłodnieniu, co w konsekwencji przekłada się na 12 różnych poziomów ekstrawersji jak i introwersji a tym samym do 12 typów osobowości. Można to symbolicznie przedstawić na poniższym rysunku:

Rys_08
Rys_03

gdzie kolor żółty obrazuje 12 rodzajów pola magnetycznego będących, de facto, pochodną promieniowania pochodzącego ze Słońca. Wykres ten koreluje z wynikami wyniki dwóch badań prowadzonych przez Jeffa Mayo pod kierunkiem profesora Hansa Esenncka w Londyńskim Instytucie Psychiatrycznym (artykuł), gdzie znaki dodatnie oznaczają ekstrawersję a ujemne introwersję. Korelacja ta wydaje się potwierdzać iż, to Słońce determinuje osobowość (słoneczna astrologia) poprzez genetyczne mutacje w momencie poczęcia, a nie konfiguracje gwiazd na niebie.
Nic nie stoi na przeszkodzie by tym różnym rodzajom pola magnetycznego przyporządkować nazwy umownie przyjęte dla znaków zodiaku, łącznie z ich symbolami. W ten sposób niejako podążamy za dziełem Stwórcy, który czyniąc, w czwartym dniu stworzenia (w procesie który trwał 7 dni), dwa światła na niebie chciał nam uświadomić ich rolę dla życia na Ziemi, w tym człowieka.

Cdn.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Astrologia Słońca i Księżyca, Refleksje w temacie astrologii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>